Pivo je kvasený, slabo alkoholický nápoj vyrábaný z obilného sladu, vody a chmeľu pomocou pivovarských kvasiniek. Keďže všetky látky obsahujúce sacharidy (cukor, škrob) podliehajú prirodzenému procesu kvasenia. Chmeľové kvety slúžia na to, aby pivo získalo svoju chuť, no táto rastlina obsahuje vysoký obsah fytoestrogénov.
Čo obsahuje pivo?
Pivo obsahuje zmes látok, ktoré sú prospešné pre zdravie človeka. Obsahuje vitamín B, niacín, pan-thothenovú kyselinu, pyridoxín, ryboflavín, kyselinu listovú, tiamín a biotín. Sú to látky zabezpečujúce čistú a zdravú pleť, vďaka nim rastú vlasy oveľa rýchlejšie a majú celkovo blahodárny vplyv na imunitu človeka. Žena môže bez problému vypiť dve piva desiatky a muž dve piva dvanástky a tým dopraje telu správnu dávku potrebných látok.
Prečo vzniká pivné brucho?
Treba sa pozerať na alkoholické nápoje pre obsah alkoholu. Alkohol sa uvoľňuje do tela formou acetátu, ktorý je toxický a spôsobuje v tele chaos a tým že telo mení priority, blokuje spaľovanie tukov. Telo spracováva acetát na úkor tukov, ale nie cukrov. Pokiaľ sa telo nedá po takomto alkoholickom zážitku do rovnováhy, každé konzumované jedlo obsahujúce tuk a telo ho nemá ako inak spracovať, len uložiť do zásoby. Tuky sa ukladajú tam, kde majú viac miesta a väčšinou je to v oblasti brucha. Môže za to väčšinou aj stres, kedy sa zvyšuje hladina kortizolu, čo je vlastne stresový hormón a znižuje sa hladina leptínu. Je na vine aj apetít, ktorý spôsobuje pivo a najmä to horkasté chmeľové.
Po napití sa človek zacíti v ústach príjemnú horkastú chuť, ktorá časom pominie a to núti človeka znova sa napiť. A keď dopije celý pohár, má nutkanie objednať si ďalší. Popri konzumácii piva človek ale dostane chuť aj na niečo iné, u mužov sú to väčšinou grilované krídelka, pikantná topinka, nakladaný hermelín alebo pivné tyčinky. A tieto pochúťky stoja za vznikom pivného brucha.